دیگ بخار

دیگ بخار  بویلر بخار تجهیزی است متشکل  از یک محفظه فولادی تحت فشار بسته که در آن بخار آب پس از جذب انرژی حرارتی ناشیاز احتراق سوخت به سمت مصرف کننده ها هدایت می شود.

دیگ بخار فایر تیوب

این نوع دیگ‌های بخار معمولاً، شامل بدنه اصلی، صفحه – لوله‌های جلو و عقب، کوره و اتاقک برگشت می‌باشد، که پس از مونتاژ و جوشکاری ابتدا کامل مورد آزمایش‌های غیر مخرب (پرتونگاری، اولتراسونیک، مایع نافذ و…) قرار گرفته و سپس عملیات تنش‌گیری آنها در کوره مخصوص انجام می‌گیرد.

سطح حرارتی

اجزاء فضای داخلی شامل دو بخش آب و آتش می باشد.

مجموع کلیه سطوح در تماس با آتش  دیگ بخار را سطح حرارتی دیگ بخار می گویند.

عایق بندی  و روکش کاری دیگ بخار

دیگ بخار 10تن

برای ایزولاسیون دیگ از پشم سنگ فشرده به ضخامت های استاندارد و با  رعایت اصول فنی  و به منظور صفر شدن تلفات حرارتی پوشش داده می شود.

تمام بخش های داخلی و تحت فشار دیگ های بخار ساخت شرکت سولار صنعت بخار از نوع فولادی هستند.

دیگ بخار7 تن

دیگ بخار7 تن

دیگ بخارساخت این شرکت از نوع افقی فایر تیوب می باشد که در بین سایر مدل ها از بهترین راندمان و عمل کرد بر خوردار می باشند.همچنین به لحاظ استفاده ازبهترین مواد اولیه در ساخت،این دیگ ها دارای طول عمر بسیار بالا می باشند.

از طرفی به واسطه استفاده از درب های دو تکه و پایه شاسی های استوار کار نصب و بهره برداری از آنها بسیار آسان می باشد،همچنین دارا بودن پلکان و سکوی بازرسی منصوب بر روی دیگ بهره برداری و دسترسی به نقاط مختلف دیگ بخار را به سهولت فراهم می نماید.

استفاده از مرغوب ترین لوازم کنترلی یکی دیگر از مزایای دیگ های بخار این شرکت می باشد. دیگ های بخاراین شرکت بر اساس استانداردBS2790 وISIR4231 طراحی گردیده.سطح حرارتی دیگ های ساخته شده این شرکت بر اساس استاندارد ASME که بیشترین مقدار سطح حرارتی را دارا می باشد ساخته شده است،لذا بیشترین راندمان و طول عمر را در قیاس با سایر دیگ ها را دارا خواهد بود.

در ساخت دیگ های این شرکت S.S.S.B از تمامی روش های جوشکاری از جمله جوش اتوماتیک زیر پودری (SAW) و دستی (SMAW) استفاده شده است که همگی بر اساس W.P.S و P.Q.R تائید شده است. با توجه به استاندارد ساخت:کلیه تست ها N.D.T بر روی دستگاه ها به میزان تعیین شده انجام می پذیرد و در نهایت به تایید استاندارد ایران می رسد.

همچنین راه اندازی،آموزش و نگهداری به صورت رایگان می باشد.