loading

مخازن تحت فشار

مخزن تحت فشار (Pressure Vessel)

مخزن تحت فشار ، طبق استاندارد ASME SECTION VIII به مخازنی گفته می شود که:

فشار طراحی داخل آن بیش از  15 psi و کمتر از psi 3,111 باشد .این مخازن فلزی معمولاً بشکل استوانه ای یا کروی برای نگه داری و یا انجام فرآیند های شیمیایی مایعات و یا گازها می باشند که توانایی مقاومت در برابر بارگذاری های مختلف فشار داخلی و یا فشار خارجی و خلاء در داخلرا دارا می باشند.

استاندارد اصلی برای طراحی این مخازن ASME SECTION VIII می باشد که توسط انجمن مهندسین مکانیک آمریکا تدوین شده و هرچهار سال یکبار مورد بازنگری قرار می گیرد.

معیار تبعیت از این استاندارد بیشتر بودن فشار داخلی مخزن از psi 15 می باشد.مخازن تحت فشار در صنایع نفت ، پالایشگاهی ، پتروشیمی و گاز همچنین اغلب صنایع اصلی نظیر نیروگاهها و … از کاربرد ویژه ای برخوردار است. از این رو توجه به طراحی و ساخت آنها بسیار پر اهمیت است.

مخازن تحت فشار برای اینکه کارکردی ایمن داشته باشند در فشار و دمای ویژه ای طراحی میشوند که اصطلاحاً فشار طراحی و دمای طراحی گفته می شود.

طراحی و ساخت اینگونه تجهیزات تحت فشار بدون اصول و استفاده از کُدها و استانداردهای طراحی بسیار خطرناک و حادثه آفرین خواهد بود لذا طراحی و ساخت آنها طبق مقررات ویژه صورت میگیرد.

طراحی و محاسبات مکانیکی ، تهیه نقشه های ساخت و مدارک مهندسی و منترل کیفیت ، ساخت و تست مخازن تحت فشار برای متریال فلزی مختلف و بر اساس استاندارد ASME در محدوده توانمندی های شرکت سولارصنعت بخار می باشد .

مخزن تحت فشار

مخزن تحت فشار

مخزن تحت فشار

مخزن تحت فشار

Visits: 1340

افزونه "فرم تماس 7" نصب یا فعال نشده است
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟